El nostre equip cadet, classificat per la Yellow Cup!

El nostre equip cadet, classificat per la Yellow Cup!

Malgrat caure a la final del Campionat de Catalunya contra el CT Sabadell, l’Atlètic es classifica pel campionat que es jugarà a Can Salas.

26 Febrer, 2019. L’Atlètic cadet s’ha classificat per la propera edició de la Yellow Cup que es jugarà el mes de juliol a les pistes de Can Salas. Tot i classificar-se automàticament cada any gràcies a la condició d’amfitrió, l’equip va fer-ho per mèrits esportius propis després de passar per sobre del CT Torelló a la semifinal de dissabte del Campionat de Catalunya.

Menys sort va tenir a la final disputada diumenge, en la qual es van veure superats pel CT Sabadell. Tot i així, d’aquí a dues setmanes l’Atlètic es jugarà la promoció per l’ascens a la categoria OR, amb el rival encara per determinar.

 

Pel que fa a la categoria infantil, el nostre jugador Carlos Molero va ser finalista del Torneig Acadèmia Sánchez Casal i va acabar en segon lloc.